Ужгородский Национальный Университет - Оверия-Туризм

Ужгородский Национальный Университет Ужгородский Национальный Университет

Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет» належить до класичних університетів України. У нього найвищий – IV-й рівень акредитації, а стратегічна мета – здобуття статусу дослідницького університету.

Згідно з рейтингом Міністерства освіти і науки України за 2013 рік, Ужгородський національний університет входить до числа 12 найпотужніших університетів України.

Ужгородський національний університет є членом Асоціації університетів Карпатського регіону (ACRU), яка входить до Асоціації європейських університетів (EUA) і Міжнародної асоціації університетів (IAU).

Ужгородський національний університет є найбільшою у Закарпатській області установою – у ньому навчається та працює понад 20 тисяч осіб. Його річний бюджет дорівнює половині річного бюджету обласного центру – міста Ужгород.

Університет видає щомісячну повнокольорову газету «Погляд», має свій Медіацентр та офіційний сайт. Наукові досягнення

Ужгородський національний університет, згідно з даними міжнародних наукометричних баз, стабільно входить у десятку провідних наукових центрів України.

Гордість університету – 144 доктори наук, професори, 684 кандидати наук, доценти, 12 лауреатів Державних премій, 57 заслужених діячів, 2 члени-кореспонденти Національної академії наук, 2 члени-кореспонденти державних галузевих академій наук України.

Співробітники університету захищають у середньому щорічно близько 10 докторських і 40 кандидатських дисертацій. Приблизно стільки ж осіб щороку отримують вчені звання професора і доцента.

В університеті готують дисертації за 53 спеціальностями понад 300 аспірантів і докторантів, 400 здобувачів наукових ступенів. Діють 4 спеціалізовані учені ради по захисту докторських і кандидатських дисертацій – з фізико-математичних, хімічних, економічних, історичних наук.

Науковці університету щорічно оприлюднюють близько 40 монографій, понад 60 підручників і навчальних посібників, більше 1,3 тисячі наукових статей (чверть із них – у зарубіжних виданнях), отримують майже 80 патентів.

Університет видає 22 фахових періодичних видань – наукових журналів і збірників. Щорічно в університеті проводиться близько 30 наукових конференцій, половина з яких – з участю зарубіжних учених. Освітні пріоритети

Ужгородський національний університет існує для всебічної самореалізації студентів, які є роботодавцями науково-педагогічного й адміністративного персоналу. Дипломовані випускники університету повинні бути фаворитами на загальноєвропейському ринку праці.

Університет готує фахівців за 9 напрямами освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», 36 напрямами бакалаврату, 84 спеціальностями освітньо-кваліфікаційних рівнів «магістр» і «спеціаліст».

На всіх напрямах і спеціальностях усіх років навчання впроваджується інноваційна тріада – поглиблене вивчення іноземних мов, якісне засвоєння інформаційних технологій, інтенсивні різнорівневі міжнародні зв’язки.

В університеті поглиблено вивчається 9 мов – українська, англійська, німецька, французька, російська, угорська, румунська, словацька, чеська. Жоден університет Центральної Європи не проявляє таку послідовну і системну зацікавленість до мов сусідніх народів.

Діє три навчально-методичні комплекси Ужгородського національного університету з Берегівським, Міжгірським, Хустським медичними коледжами. Міжнародна діяльність

Ужгородський національний університет першочергово розв’язує три завдання – зростання чисельності іноземних студентів, розвиток програми «подвійних дипломів», збільшення обсягу грантів, залучених у модернізацію університету.

Університет співпрацює з 70 партнерами з 17 країн. Він є відповідальним від України за освітньо-наукову взаємодію з Придунайськими країнами. На стадії відкриття навчально-консультаційні представництва університету в Угорщині, Румунії, Словаччині, Чехії.

Одночасно з дипломом Ужгородського національного університету в Центральноєвропейському університеті міста Скаліца (Словаччина) можна здобути дипломи «бакалавра» і «магістра» зразка Європейського Союзу з трьох спеціальностей – «міжнародні відносини», «екологічний менеджмент», «навколишнє середовище».

Університет направляє щороку в закордонні відрядження більше 400 викладачів, наукових співробітників, докторантів, аспірантів, студентів для проведення спільних досліджень, на стажування і міжнародні конференції. Приблизно стільки ж іноземних партнерів університет приймає щороку в себе. Дозвілля і спорт

У Центрі студентського дозвілля «Ювентус» діють вокальні, вокально-інструментальні, хореографічні колективи. Окрасою художньої самодіяльності університету є чоловіча хорова капела «Боян».

В університеті розвиваються 24 види спорту. Студенти і викладачі є чемпіонами світу та України, майстрами спорту і майстрами спорту міжнародного класу з різних видів спорту – паверліфтингу, гандболу, настільного тенісу, легкої атлетики, плавання тощо.

Університетські команди успішно виступають у чемпіонаті України з американського футболу, регбі, бейсболу, баскетболу, нетболу.

До послуг колективу університету 18 спортивних майданчиків, гірська база «Плішка» з витягами і підйомниками, 25-метровий плавальний басейн, великий та малий зали спортивного комплексу «Буревісник», спортивні кімнати і тренажери у всіх шести гуртожитках, де проживає близько 4-х тисяч студентів. Унікальні об’єкти

Телекомунікаційні мультимедійні комплекси Ужгородського національного університету є найсучаснішими в Україні. Вони дозволяють в онлайн-режимі проводити відеоконференції та лекції, з’єднуватися із аудиторією з відповідною технікою у будь-якій точці світу, здатні забезпечити синхронний переклад.

В університеті багато уваги приділяється становленню сучасного університетського історико-культурного середовища і ландшафту. Зокрема, у центрі Ужгорода облаштовано сквер імені покровительки студентства – Святої Тетяни.

Університет є лідером у регіоні з волонтерського руху, зокрема, створено клас і точки доступу для слабозрячих осіб. Усього три вищі навчальні заклади України мають подібні об’єкти.

Наукова бібліотека університету налічує більше 1,5 мільйона документів на різних носіях інформації. Вона обслуговує понад 20 тисяч користувачів. Щорічно до фондів бібліотеки надходить понад 15 тисяч вітчизняних і іноземних документів, більше 250 назв наукових журналів. У бібліотеці зберігається тисяч унікальних зразків книгодрукування, зокрема інкунабули, що побачили світ латинською мовою до 1500 року, «Острозька Біблія», надрукована Іваном Федоровим у 1581 році.

У Зоологічному музеї налічується понад 5 тисяч виставкових експонатів з різних континентів, а у його фондах – більше 150 тисяч екземплярів представників тваринного світу. У музей має найкращу в Центральній Європі колекцію хижих птахів і сов (понад 170 чучел), зібрану в Закарпатті та Східній Словаччині.

Ботанічний сад займає майже 90 гектарів. Тут росте більше 500 видів дерев і чагарників, близько 450 видів субтропічних і тропічних культур.

У Лабораторії космічних досліджень проводяться астрофізичні наукові дослідження на основі спостережень штучних супутників Землі за допомогою сучасної апаратури.

Контакты

  • Адресс: 88000, Україна, Закарпатська обл., м. Ужгород, пл. Народна, 3
  • Телефон: +380 3122 33341
Свяжитесь с нами:
+38 056 3744539

© 2007—2014 ООО «Оверия»
Яндекс.Метрика