Мариупольский государственный университет - Оверия-Туризм

Мариупольский государственный университет Мариупольский государственный университет

Стрімкий шлях від коледжу до сучасного університету — це переконливе свідчення успішного становлення та розвитку молодого вищого навчального закладу в умовах демократичних перетворень у державі.

1991

У вересні 1991 року з ініціативи Маріупольського міського національно-культурного товариства греків, Донецького державного університету та за підтримки Маріупольської міської ради засновано Маріупольський гуманітарний коледж при Донецькому державному університеті. Новому ВНЗ виділено декілька аудиторій у будинку політпросвіти. На 5 спеціальностях навчаються 102 студенти. Навчальний процес забезпечують 12 викладачів, з яких лише 3 мають науковий ступінь.

1993

У серпні 1993 року гуманітарний коледж постановою Кабінету Міністрів України реорганізовано в Маріупольський гуманітарний інститут Донецького державного університету. В інституті навчаються 393 студенти, працюють 40 викладачів.

1996

Диплом Почесного професора МГІ за №1 вручається Президенту Греції К. Стефанополусу (1997)

У рік 5-річчя інституту на 4 факультетах, 9 спеціальностях навчаються 1126 студентів. На 11 кафедрах працюють 8 докторів наук, професорів та 31 кандидат наук, доцент. На базі інституту проходить міжнародна науково-практична конференція за участю провідних учених і політичних діячів України та Греції.

1997

Маріупольський гуманітарний інститут визнано в Україні та Греції провідним центром вивчення новогрецької мови, відродження культури і духовності греків України, зміцнення дружби та співробітництва між двома країнами. Вперше ВНЗ Донецької області відвідав глава іноземної держави — Президент Греції Константінос Стефанопулос, який дав високу оцінку діяльності інституту з підготовки висококваліфікованих спеціалістів, зміцнення дружніх зв'язків між українським та грецьким народами.

1999

Учасників міжнародної науково-практичної конференції «Україна-Греція: історична спадщина та перспективи співробітництва» вітає міністр освіти України В. Зайчук (1999)

У широкомасштабній науково-практичній конференції «Україна-Греція: історична спадщина та перспективи співробітництва» беруть участь міністр освіти України В. Зайчук, міністр освіти і релігії Греції Г. Арсеніс та понад 300 провідних учених, громадських, державних і політичних діячів України, Росії, Греції, Грузії. Конференція сприяла розширенню наукових, освітніх і культурних зв'язків між Україною та Грецією.

2001

Маріупольському гуманітарному інституту виповнюється 10 років. За цей період підготовлено понад 1000 спеціалістів у галузі філології, історії, права, міжнародної економіки та дошкільного виховання.

2004

Ректор МДГУ К. Балабанов підписує Велику Хартію університетів. Італія. Болонський університет (2004)

У червні розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року за № 401-р Маріупольський гуманітарний інститут ДонНУ отримує статус університету.

У вересні ректор Маріупольського державного гуманітарного університету, професор Костянтин Балабанов підписує Велику Хартію університетів у Болонському університеті та приєднує МДГУ до більш ніж півтисячної сім'ї кращих університетів Європи.

2005

Маріупольський державний гуманітарний університет відвідує міністр освіти і науки України, професор С. Ніколаєнко. Відбулася його зустріч зі студентами, викладачами гуманітарного та технічного університетів, педагогічною громадськістю м. Маріуполя.

Міністр освіти і науки України, професор С. Ніколаєнко; народний депутат України, Герой України, голова правління ВАТ «ММК ім. Ілліча» В. Бойко; народний депутат України С. Матвієнков; заступник голови Донецької облдержадміністрації О. Братанов; міський голова Маріуполя Ю. Хотлубей; ректор ДонНУ, голова Ради ректорів ВНЗ Донецької області В. Шевченко та інші гості під час зустрічі в МДГУ

18-19 червня, уперше в Україні, на базі двох університетів — Донецького національного та Маріупольського гуманітарного - проходить засідання колегії Наглядової Ради Великої Хартії університетів з порядком денним: «Міжнародний діалог: перспективи розвитку української вищої школи в межах Болонського процесу». У зустрічі беруть участь видатні вчені, ректори відомих університетів України та Європи.

2006

На базі МДГУ відкрито перше в Україні представництво Європейської організації публічного права та юридичний інформаційно-бібліотечний Центр з питань публічного права.

МДГУ обрано до складу Президії Міжнародної Асоціації юридичних вищих навчальних закладів, штаб -квартира якої знаходиться на юридичному факультеті МДУ ім. М.В. Ломоносова.

За активного сприяння ректора МДГУ Костянтина Балабанова Україна обрана до складу Європейського центру публічного права.

Університет організовує вперше в Донецькій області спільне засідання Президії академії педагогічних наук України та Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецького регіону. Підписується договір між АПН України та МДГУ.

Відповідно до рішення Президента Республіки Кіпр Тасоса Пападопулоса, за підтримки МЗС України на базі МДГУ відкрито Почесне консульство Республіки Кіпр у Маріуполі. Почесним консулом призначено ректора МДГУ Костянтина Балабанова.

2007

Робочий візит ректора МДГУ Костянтина Балабанова до Греції, протягом якого відбулися ділові зустрічі і конструктивні переговори з Президентом Грецької Республіки Каролосом Папулясом, міністром внутрішніх справ Греції, професором Прокопіосом Павлопулосом, Генеральним директором управління міжнародних контактів і розвитку МЗС Греції Олександром Мітрогогосом, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Греції Валерієм Цибухом, мером Зографу (престижний район Афін) Янісом Казакосом, президентом Європейського центру публічного права, професором Спиридоном Флогаїтісом, президентом Центру освітніх досліджень Міністерства освіти та релігії Греції, професором Дімітрісом Гларосом, ректорами провідних грецьких університетів.

2008

Квітень . Церемонія присвоєння звання Почесного професора МДГУ Президенту Греції Каролосу Папулясу. Урочисте відкриття за участю Президента Греції Інституту українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень.

Травень. МДГУ з робочим візитом відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П’єтро Джованні Доннічі та директор Італійського інституту культури в Україні, професор Нікола Франко Баллоні. Урочисте відкриття Італійського культурного центру.

У рамках Євротижня у Маріуполі на запрошення Ліги політологів-міжнародників «Дипкорпус» і керівництва МДГУ місто відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський.

Липень. Державна акредитаційна комісія України під головуванням Міністра освіти і науки України, професора Івана Вакарчука вирішила присвоїти Маріупольському державному гуманітарному університету вищий – четвертий рівень акредитації.

Жовтень . Відбулися переговори ректора МДГУ Костянтина Балабанова з Головою Парламенту Греції Дімітрісом Сьюфасом.

Грудень . Делегація МДГУ відвідала Цицикар ( КНР). Підписані угоди з Цицикарським університетом та Вищим педагогічним коледжем.

2009

Березень. МДГУ долучився до міжнародного освітнього проекту TEMPUS MODEP («Вдоскона лення та розвиток професіоналізованного навчання»).

Квітень. За підсумками щорічного регіонального конкурсу «Золотий Меркурій», який проводить Донецька торговельно-промислова палата, Маріупольський державний гуманітарний університет переміг у номінації «За добродійну діяльність». Організатори високо оцінили добродійний проект студентів МГУ «З теплом у серці».

Травень. Маріупольський державний гуманітарний університет відвідали Генеральний секретар Суспільства «Данте Алігьері», доктор Алессандро Мазі і директор Італійського інституту культури в Україні, професор Нікола Франко Баллоні. В результаті переговорів було підписано угоду про приєднання університету до проекту PLIDA. В рамках проекту на базі МДУ здійснюється сертифікація знань з італійської мови.

Маріупольський державний гуманітарний університет прийняв делегацію Цицикарського університету (Китайська Народна Республіка) на чолі з ректором Ма Ліцюнь.

Липень-серпень. Студенти МДГУ приєдналися до волонтерського руху, який утворився під час проведення європейського чемпіонату по футболу серед молодіжний збірних «Євро-2009».

2010

Квітень. Відбулося відкриття Ізраїльського культурного центру на факультеті іноземних мов МДГУ. Університет відвідав Радник Посольства Держави Ізраїль в Україні, регіональний директор організації «Натів» пан Фелікс Міндель.

Травень. Університет взяв активну участь в святкуванні Днів Європи в Україні, які проходілі в Маріуполі і в Херсоні. МДГУ відвідали посли і співробітники дипломатичних представництв 8 країн-членів ЄС.

Серпень. МДГУ отримав статус класичного та перейменований у Маріупольський державний університет (МДУ).

Листопад. У рамках освітнього проекту FORMULAS університет відвідав топ-менеджер компанії «Систем Кепітал Менеджмент». Джок Мендоза-Вілсон провів майстер-клас «Публічні виступи» (англійською мовою) для студентів МДУ.

Ректор МДУ, доктор політичних наук, професор Костянтин Балабанов обраний членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук за відділенням вищої школи.

2011

С ічень. Маріупольський державний університет приймав делегацію Міністерства закордонних справ Греції на чолі з генеральним директором Управління кадрів, адміністрування та управління фінансами Йоргасом Паїзісом. Гості відвідали факультет грецької філології та ознайомилися з результатами елліністичних досліджень, які проводяться на базі МДУ.

Контакты

  • Адресс: м. Маріуполь, пр. Будівельників, 129а
  • Телефон: +380 629 532270
Свяжитесь с нами:
+38 056 3744539

© 2007—2014 ООО «Оверия»
Яндекс.Метрика